• Kirjaudu

Perustiedot

Puhelin: 050-5218800
Sähköposti: markku.kuula@aalto.fi

Luottamustehtävät

Poliittiset luottamustehtävät Vantaalla ja puolueessa vuodesta 2013 alkaen.

Tiedekeskussäätiön Hallitus Hallituksen jäsen (1.6.2017 - 31.5.2021)
Ympäristölautakunta (28.1.2013 - 31.5.2017)
Rakennuslupajaosto (28.1.2013 - 31.5.2017)

Kaupunkisuunnittelulautakunta, varajäsen (28.1.2013 - 31.5.2017)

* Listaus perustuu kotisivuja varten tallennettuun tietoon eikä sisällä kaikkia nykyisiä tai aiempia luottamustehtäviä.

Lisätietoja

Olen 58-vuotias professori. Työpaikkani on Aalto-yliopiston kauppakorkeakoulu ja siellä Tieto- ja palvelutalouden laitos, jossa toimin laitosjohtajana ja logistiikan professorina.

Perheeseeni kuuluu avopuoliso ja minulla on 4 töissä käyvää lasta sekä yksi lukioikäinen poika. Lisäksi lapsenlapsia minulla on kolme.

Olen toiminut kuluvalla vaalikaudella varavaltuutettuna ja ollut jäsenenä ympäristölautakunnassa sekä rakennuslupajaostossa. Olen toiminut myös Tikkurilan aluetoimikunnan puheenjohtajana ja Heureekan valtuuston jäsenenä.