• Kirjaudu

Perustiedot

Puhelin: 0505126568
Sähköposti: jenni.chen1415@gmail.com
Kotisivu: www.jennichen.fi

Luottamustehtävät

Poliittiset luottamustehtävät Vantaalla ja puolueessa vuodesta 2013 alkaen.

Kaupunginvaltuusto (1.6.2017 - 31.5.2021)
Vapaa-ajan lautakunta (1.6.2017 - 31.5.2021)
Myyrmäki-Kivistön kehittämistoimikunta (1.6.2017 - 31.5.2021)
Sosiaali- ja terveyslautakunta (28.1.2013 - 31.5.2017)

Tarkastuslautakunta, varajäsen (1.6.2017 - 31.5.2021)
SOSTER-jaosto, varajäsen (28.1.2013 - 31.5.2017)

* Listaus perustuu kotisivuja varten tallennettuun tietoon eikä sisällä kaikkia nykyisiä tai aiempia luottamustehtäviä.

Lisätietoja

YRITTÄJÄ – KANSAINVÄLISESTÄ PERHEESTÄ – ÄITI Olen kahden lapsen äiti, yrittäjä, toisen sukupolven maahanmuuttaja ja poliitikko. Synnyin Kiinassa vuonna 1989, ja muutin vanhempieni kanssa Suomeen 1994. Asun perheeni kanssa Vantaalla, viihtyisässä Kivistössä. Minulla on poika Levi,synt. 2014 ja Ella, 2015. Toimin tällä hetkellä muun muassa luottamushenkilönä Vantaan sosiaali- ja terveyslautakunnassa. Lisää www.jennichen.fi