• Kirjaudu

Perustiedot

Puhelin: 0405317104
Sähköposti: sari.multala@eduskunta.fi
Kotisivu: www.sarimultala.fi

Luottamustehtävät

Poliittiset luottamustehtävät Vantaalla ja puolueessa vuodesta 2013 alkaen.

Kaupunginvaltuusto (1.6.2017 - 31.5.2021)
Kaupunginhallitus Puheenjohtaja (1.6.2017 - 31.5.2021)
Kaupunginvaltuusto (28.1.2013 - 31.5.2017)
Opetuslautakunta (28.1.2013 - 31.5.2017)

* Listaus perustuu kotisivuja varten tallennettuun tietoon eikä sisällä kaikkia nykyisiä tai aiempia luottamustehtäviä.

Lisätietoja

Teen päivittäin parhaani, jotta Vantaan ja koko metropolialueen kasvu ja kestävä kehitys saadaan turvattua. Kansanedustajana, kaupunginvaltuutettuna ja äitinä pääsen seuraamaan kotikaupunkimme kehitystä eri näkökulmista. 

Haluan olla rakentamassa Vantaata, jossa lapsemme saavat hyvää opetusta ja kasvatusta turvallisessa ympäristössä; Vantaata, jossa kaupungin ja sen elinvoiman kasvu luovat työtä ja hyvinvointia. Haluan tehdä Vantaasta Suomen liikkuvimman kaupungin.

Teen kaikkeni, jotta olen luottamuksesi arvoinen.